Mida oodata, kui tulete rasestumisvastastest pillidest ära

Kas kaotate kaalu? Kas sa oled kiimas? Vestlesime eksperdiga, et teada saada, mis tegelikult pillidest tulles juhtub ...

Getty Images

Ma ei pea muretsema selle pärast, et jään igaveseks rasedaks, eks?

VALE. Viljakus taastubkohe- võite rasestuda alles 8–9 päeva pärast viimase tableti võtmist! Kui olete rasestumise vältimiseks tabletid katkestanud, siis veenduge, et kasutaksite foolhappe toidulisandeid (saadaval üksi või kombineeritud raseduse vitamiinina), et kaitsta last selgroolülide puuduste eest. Eksperdid usuvad, et olete pillide võtmise järgselt esimestel kuudel tegelikult viljakam kui tavaliselt, nii et see on hea võimalus rasestuda, just seda soovite! Kui te ei soovi rasestuda, peate kohe kasutama alternatiivset rasestumisvastast vahendit.

Milliseid rasestumisvastaseid võimalusi on veel?

Kui pillide võtmise meelde tuletamine on probleem, võib pika toimeajaga pöörduv rasestumisvastane vahend olla parem. Nad sisaldavadimplantaat, Nexplanon, õlavarre naha alla asetatud tikutopsisuurune plastvarras, mis vabastab progesterooni 3 aasta jooksul ja kaitseb raseduse eest väga tõhusalt. See võib aga muuta perioodid ettearvamatuks - kuigi mõnel ei veritseta, on mõnel sageli verejooksu või määrimist.

Nüüd on ka 3 tüüpi'mähis'- vask (hormoonivaba) spiraal, Mirena ja Jaydess, mis kestavad vastavalt 10, 5 ja 3 aastat, kuid kõik need saab soovi korral igal ajal eemaldada ja mõju kohe tagasi pöörata. Vaskspiraal muudab perioodid tõenäoliselt raskemaks ja valusamaks, kuid sageli valitakse selle pika toimeaja ja selle tõttu, et see on täielikult hormoonivaba.

Mõlemad Mirena ja Jaydess vabastavad progesterooni otse emakaõõnde, mistõttu kõrvaltoimed on haruldased. Mõlemad vähendavad verejooksu ja Mirena võib isegi menstruatsioonid täielikult peatada, nii et see oleks hea valik raskete valulike perioodidega naistele.

Kuidas ma saan teada, millised võimalused on minu jaoks parimad?

Teie kohalik perearst või pereplaneerimise / seksuaaltervise kliinik suudab selgitada parimaid võimalusi teie isikliku olukorra jaoks ja veebisaidil on palju kasulikku teavet Pereplaneerimise ühing sait. Kuid võib olla hea mõelda alternatiivsete võimaluste pealeennepilli peatamine!